מוסיקינן- שלומי קינן על אלבומי מופת

ג'נסיס: Supper’s Ready

Episode Summary

ג'נסיס: Supper’s Ready Supper’s Ready הוא הקטע הבודד של ג'נסיס הארוך באמת, 24 דקות הממלאות צד שלם של האלבום Foxtrot (אם נכלול את "פרלוד הגיטרה הקלאסית" המקדים אותו הנקרא Horizons). זהו באמת מקרה סינגולרי בו יש סיבה מצויינת לאורכו של הקטע, הבנוי כפואמה סימפונית לפי כללי קומפוזיציה שמקורם במסורת המוסיקה הקלאסית, כולל תכנים הנושקים לפראפראזה על "חזון יוחנן" מהברית החדשה, ולכן עד היום Supper’s Ready נחשב לאחד מהקטעים המוערכים ביותר במוסיקה הקלה. זהו אכן הישג אמנותי חסר תקדים, אך גם ג'נסיס עצמם לא הצליחו להגיע לכאלו גבהים של הבעה אמנותית עמוקה בכל הקריירה המצליחה מאד שלהם אחר כך, ביחד או לחוד. בפודקאסט אנתח מוזיקלית וטקסטואלית את Supper’s Ready, ניתוח מוטיבי המבוסס על כלים מוזיקולוגים, בדומה לניתוח של "יצירה" קלאסית. הקטע מבקש ניתוח כזה, הוא מולחן וכתוב בדיוק ובכוונת מכוון באופן שמאפשר להיכנס לרבדים מעמיקים באמת בדומה לסימפוניה או סוויטה קלאסית, וכמו תמיד באמנות גבוהה- התמורה שווה את המאמץ. זהו אחד מקטעי המוסיקה הנדירים המהווים חוויה מעשירה ומכוננת לכל החיים של האמונים עליהם, ולכן- ההשקעה בהאזנות חוזרות ובהבנת הקונספט מומלצת בחום.

Episode Notes

ג'נסיס: Supper’s Ready

 

Supper’s Ready הוא הקטע הבודד של ג'נסיס הארוך באמת, 24 דקות הממלאות צד שלם של האלבום Foxtrot (אם נכלול את "פרלוד הגיטרה הקלאסית" המקדים אותו הנקרא Horizons).

זהו באמת מקרה סינגולרי בו יש סיבה מצויינת לאורכו של הקטע, הבנוי כפואמה סימפונית לפי כללי קומפוזיציה שמקורם במסורת המוסיקה הקלאסית, כולל תכנים הנושקים לפראפראזה על "חזון יוחנן" מהברית החדשה, ולכן עד היום Supper’s Ready נחשב לאחד מהקטעים המוערכים ביותר במוסיקה הקלה. זהו אכן הישג אמנותי חסר תקדים, אך גם ג'נסיס עצמם לא הצליחו להגיע לכאלו גבהים של הבעה אמנותית עמוקה בכל הקריירה המצליחה מאד שלהם אחר כך, ביחד או לחוד.

 

בפודקאסט אנתח מוזיקלית וטקסטואלית את Supper’s Ready, ניתוח מוטיבי המבוסס על כלים מוזיקולוגים, בדומה לניתוח של "יצירה" קלאסית. הקטע מבקש ניתוח כזה, הוא מולחן וכתוב בדיוק ובכוונת מכוון באופן שמאפשר להיכנס לרבדים מעמיקים באמת בדומה לסימפוניה או סוויטה קלאסית, וכמו תמיד באמנות גבוהה- התמורה שווה את המאמץ. זהו אחד מקטעי המוסיקה הנדירים המהווים חוויה מעשירה ומכוננת לכל החיים של האמונים עליהם, ולכן- ההשקעה בהאזנות חוזרות ובהבנת הקונספט מומלצת בחום.